Stypy Wrocław

Niestety w życiu oprócz wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych, na których przywykło dobrze się bawić i cieszyć są również te mniej przyjemne jakimi są stypy. Wrocław to miasto, w którym znajduje się nasza restauracja. Niezastąpiony klimat oraz kuchnia z pasją to atuty naszej restauracji, do której serdecznie zapraszamy.

 

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromna tragedia, jednak kwestie formalne z tym związane sprawiają, że na początku nie ma czasu na rozpacz, ponieważ jest wiele rzeczy, które trzeba załatwić. Sprawą priorytetową jest oczywiście zorganizowanie pogrzebu i to właśnie to trzeba załatwić w pierwszej kolejności, wraz ze zgłoszeniem zgonu do władz miejscowości, którą zamieszkiwał zmarły. Kwestie związane ze spadkiem oraz domykaniem spraw pozostawionych przez zmarłego, jak na przykład zamykanie umów z operatorami komórkowymi można zostawić na później, natomiast jeszcze przed pogrzebem musimy zająć się zorganizowaniem stypy. Wrocław jest miastem, w którym mamy wiele możliwości w tej kwestii. Stypa jest bardzo starym zwyczajem i choć przez wieki zmieniała swoje znaczenie, to trzon zwyczaju, którym jest uczta po śmierci kogoś bliskiego, pozostał do dzisiaj.

 

Stypę można zorganizować we własnym domu, jednak jest to rzadko stosowane rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim na stypie pojawia się często sporo osób – nierzadko zaprasza się wszystkich, którzy pojawili się na pogrzebie, a nawet kiedy ograniczy się liczbę gości tylko do rodziny i najbliższych znajomych, i tak osób jest zbyt dużo niż jest w stanie pomieścić przeciętne mieszkanie. Druga, bardziej prozaiczna kwestia dotyczy sprzątania po stypie – stypy Wrocław wyprawia najbliższa rodzina zmarłego, która w związku ze śmiercią ma sporo spraw do załatwienia w krótkim czasie. Doprowadzenie mieszkania do porządku po stypie zajęłoby sporo czasu.

 

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie stypy w lokalu, gdzie nie trzeba będzie się martwić ani o przygotowanie sali na przyjęcie gości, ani o przygotowanie posiłków, ani o późniejsze sprzątanie po gościach. Oferty restauracji w tym zakresie są dość zróżnicowane – najczęściej możemy wybierać jeden z kilku zestawów posiłków (zwykle dwudaniowy obiad i deser) i wówczas cena wyliczana jest na podstawie ilości gości.

GÓRA